CaniasSponsorTeknoloji

caniasforum.com 2024 yılı Dijital Medya Sponsoru ALATURKA MEDYA oldu.

Alaturka Medya

2009 yılından bu yana sektörde faaliyet gösteren Alaturka Medya, 2015 öncesine kadar ağırlıklı olarak web tasarım, online satış sistemi, marka büyütme çalışmaları, Facebook ve Google reklamları konusunda hizmet göstermiştir.

Günümüzde dijital reklamlar çığ gibi büyümekte olup reklamlardan sonuç almak için yapılan çalışmalar mühendislik çalışması boyutuna ulaşmıştır.

Alaturka Medaya olarak, işletmelerin ihtiyaçlarına uygun; Sosyal medya yönetimi, Google ve sosyal medya reklam yönetimi, Fotoğraf ve video çekimi, Kurumsal web tasarım, Online satış sitesi, Web tabanlı yazılım hizmetleri vermekteyiz. Alanında uzman ve tecrübe sahibi ekibimiz ile maksimum fayda sağlamayı hedeflemekteyiz.

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Markanızı yeni oluşturduysanız bir markanın en büyük ihtiyacı ona değer katacak bir logo ve kurumsal renklerdir.

Kurumsal kimlik tasarımında markanın bir kimliği oluşturularak bundan sonra yapılacak çalışmalar bu çizgide olacak şekilde planlanır.

Kurumsal kimlik çalışmasında başlıca;

# Kurumsal Renklerin Belirlenmesi
# Kampanya ve Reklam Çalışmalarında Kullanılacak Yardımcı Renkler ve Konsept
# Logo Tasarımı
# Kartvizit Tasarımı
# Katalog Tasarımı
# Promosyon Ürünleri Tasarımı

yer almaktadır. İşletmenizin veya markanızın ihtiyaçlarına göre bu çalışmalara eklemeler veya çıkarmalar yapılabilir. Bir çok kurumsal markaya kimlik tasarımı yapan Alaturka Medya, ihtiyaçlarınızı doğru analiz ederek tüm çalışmaları hızlı ve kaliteli bir şekilde üretmektedir.

Web Tasarım & Yazılım

Web tasarım oldukça geniş bir alandır. İşletmenizin ihtiyaçlarına göre belirlenmesi daha sağlıklı olacağı için genellikle müşterilerden detaylı bilgi almak amacıyla yüz yüze görüşme yapılması gerekmektedir.

Web Tasarım Hizmetlerimiz Başlıca;

# Kurumsal firma sitesi (hizmetlerin tanıtımı)
# Ürün sunum sitesi
# Ürün satış sitesi (e-ticaret)

şeklinde 3 gruba ayrılır. Hastane, okul, danışmanlık gibi sektörler için kurumsal firma grubuna girer.

Ürün sunum sitesi ise; bir tekstil firması veya otomotiv yedek parça satan bir toptancı olabilir. Bu site ile ürünlerini katalog şeklinde anlatır. Alışveriş sitesi değildir.

Ürün satış sitesi yani e-ticaret ise kapsamlı bir altyapı gerektirmekte olup pazarlama dinamiklerinin en yoğun çalıştığı sistemdir. Çünkü pazarlamanın site üzerinde tamamlanıp müşterinin ürünü satın alması için gerekli tüm şartların oluşması elzemdir. Kargo, sipariş, ürün, kullanıcı, indirim kodları, kampanya oluşturma, ödeme yöntemleri gibi modüllerden oluşur.

Alaturka Medya, bir web tasarım ajansından ziyade reklam ajansı olduğundan dolayı ihtiyaçlarınızı iyi analiz ederek dijital çağdaki sunumunuzun başarılı olabilmesi için web sitenizi yaparken kullanıcıları etkileyecek metin ve görsel çalışmaları mümkün olan en iyi şekilde yapmaktadır.

Sosyal Medya Yönetimi

İşletmelerin dijital kataloğu hâline gelen sosyal medya hesaplarının bir ajans tarafından daha etkin yönetilmesinin başlıca nedenleri;

# Daha fazla yeni müşteriye ulaşmak,
# Mevcut müşterilere ürün ve hizmetler hakkında sağlıklı bilgiler ulaştırmak,
# İşletmede olan biten tüm gelişmeleri duyurmak,
# Prestijli görünüm sağlamak,
# Rakipler arasında daha ön planda olmak,
# Enerjik kalmak ve reklamlarla erişilen yeni müşterileri etkilemektir.

Mevcut veya yeni oluşturulacak olan sosyal medya hesaplarınız için öncelikle video ve fotoğraf çekimleriyle kaliteli içerik üretilmeli daha sonra müşterileri sıkmayacak ve yeni müşterileri etkileyecek şekilde görsel sunumlar yapılarak periyodik olarak paylaşılması gerekmektedir.

Alaturka Medya ekibi içerik üretimi, kampanya planlama, rakip analizi, detaylı raporlama, Adobe serisinin tüm grafik ve video programlarını etkin kullanabilme, influencerlar (fenomen) ile tanıtım, seslendirme ve trendleri takip etme konusunda deneyim sahibi olup, işletmeniz için en iyi reçeteyi hazırlayarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Reklam Yönetimi / Dijital Pazarlama

Dijital mecrada reklam denince akla ilk olarak Facebook/Instagram ve Google gelmektedir.

Alaturka Medya tüm dijital ağlarda reklamlarınızı en iyi şekilde yönetmek için tecrübeli bir dijital pazarlama ekibine sahiptir.

Dijital reklamlar bir manipülasyon aracı olmakla beraber, ürün veya hizmetlerinizi içeren anahtar kelimeleri Google’da arayan insanların karşısına re-marketing çalışmasıyla Instagram, Facebook, mobil oyunlar, haber siteleri ve çeşitli platformlarda tekrar çıkarak o kişileri hedeflemektedir.

En iyi reklam yönetimi için rakip analizi ve etkileyici tasarımlar/videolar önemlidir.

Sosyal medya hesaplarınızı kendiniz yönetebilir, işin sadece reklam boyutunu ajansımıza bırakabilirsiniz.

Fotoğraf & Video Çekimi

Ürün ve hizmetleri etkileyici şekilde sunmak, sizi rakiplerinizden ayıran en önemli ayrıntıdır.

Siz de diğer kullanıcılar gibi internetten alışveriş yaparken görselliğe önem verenlerdensiniz. Bir ürünü veya hizmeti sattıran ilk intiba olan fotoğraf ve videolarıdır.

Alaturka Medya olarak fotoğraf veya video çekerken bir fotoğrafçı veya kameraman gibi davranmıyor, reklamcılığımızı da işin içine katarak ürettiğimiz görsel ve videolar ile müşterilerinizi nasıl etkileyeceğimizi düşünerek çalışıyoruz.

Bu da bizi standart hizmet verenlerden ayırarak müşterilerimizle beraber büyümemizi sağlamaktadır.

SEO – Arama Motoru Optimizasyonu

Arama motoru optimizasyonu, reklamsız olarak organik aramalarda Google ve diğer arama motorlarında ilk sıralarda çıkmanızı sağlamaktadır.

Optimizasyon çalışması; anahtar kelimelerinizin rekabet oranı, yapılacak çalışmaların hacmi, üst sıralara çıkmak için gerekli kriterlerlere yakınlığınız, dış bağlantılar (backlink), sizden söz eden siteler gibi bir çok etkenden oluşmaktadır.

Bu etkenler/kriterler yaklaşık olarak 300 adet olup, zaman içerisinde kriterleri yerine getirerek sitenizin Google ve diğer arama motorlarında otoritesinin artmasının sağlanması ile üst sıralara çıkması sağlanmaktaıdır.

Geçmişten bu güne bu alanda bir çok referansımız vardır.

SEO çalışması aslında kesin olarak ilk sayfa veya ilk sıra garantisi vermemekte olup, ana hedefi sitenizi arama motorlarında iyileştirmektir.

Fakat işletmeniz için iyi bir reçete ve planlama çıkarıldığında ilk sayfaya ulaşmamak için bir engel yoktur.

Platformumuza desteklerinden dolayı Alaturka Medya firmasına ve değerli çalışanlarına caniasforum.com ekibi olarak teşekkür ediyoruz.

Alaturka Medya

Adres  :  İkitelli OSB Mh., 6.Cd., Beyaz Tower İş Merkezi No:1/79 Başakşehir, İstanbul

web     :  https://www.alaturkamedya.com/
e-mail : info@alaturkamedya.com
Tel       :  +90 532 358 22 14
Tel       :  +90 507 839 07 23

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu