Blog

CaniasForum 2024 yılı sponsorları ile birlikte daha da büyüyor…  (25.03.2024)

Canias Forum 4. yılına girdi. Sizlerle birlikte daha da büyüyeceğimize inanıyoruz. Çalıştığınız kurumlarda veya çevrenizde canias kullanan, TROİA dilinde yazılım geliştiren arkadaşları da gruptan ve forumdan haberdar ederseniz daha da büyüyeceğiz.

Bu 4 yılda webinar, ve eğitimler yapabildik. Yeni dönemde büyük bir etkinlik planlayacağız. Döküman arşivimizi daha da büyüttük.  CaniasForum whatsapp grubumuzu 520 kişinin üstüne çıktı. www.caniasforum.com Sitemizdeki üye sayımız da 330 kişinin üstüne çıktı. 2024 yılı için daha çok etkinlik ve seminer planlamak istiyoruz.

Amacımız aynı veya farklı sektördeki arkadaşlarının bilgi alışverişi sayesinde, bağlı oldukları kurumlara daha faydalı işler yapabilmesi ve takıldıkları noktalarda daha hızlı ve etkili çözümleri irdeleyebilmesini sağladık. Bu konuda birçok arkadaştan da özellikle teşekkür mesajları almaktayız.

Yazının devamı için…


 

Caniasforum.com Whatsapp Grubu Açıldı (15.04.2022)

Canias ERP kullanıcıları, geliştiricileri ve TORIA yazılımcıları tarafından bilgi paylaşımı yapabilmek ve yardımlaşmak amacıyla whatsapp grubumuzu aktif hale getirdik.

Canias ERP soru ve problemler ile alakalı destek istemek veya vermek,  TORIA ile ilgili soru ve problemler ile alakalı destek istemek veya vermek, SQL tarafındaki problemler ile alakalı destek istemek veya vermek, Donanımsal ve sistemler sorunlar ilgili destek istemek veya vermek, İş ilanlarını


CaniasERP Eğitim Videoları Youtube’da Yayında. (13.04.2022)

Canias kullanıcılarına her daim rehber olabilecek tüm eğitim dokümanlarını IAS, youtube kanalında yayınladı. CaniasERP içerisindeki tüm modüllerin uygulamalarını hem video hem de yazılı olarak, sunan bir doküman havuzu oluşturuldu.  İlgili modüllerin geliştiricileri ve test uzmanlarının birlikte çalışması ile özenle hazırlanan bu dokümanların tamamına CaniasERP’nin Youtube kanalından ulaşmak ise çok kolay. Ayrıca youtube kanalında başarı hikayeleri, gelişen teknolojiler vb. birçok videoya da ulaşabilirsiniz.


Canias Harici Veritabanı Bağlantısı

Canias ERP sisteminde diğer veri tabanları ile bağlantı kurabilmek için yapılması gereken adımlar aşağıdaki gibidir. Uzak masaüstü ile Canias’ın kurulu olduğu Server’a bağlantı sağlanır.

 


Canias Servislerinin Yeniden Yüklenmesi

Canias da servislerin bazı durumlarda yeniden yüklenmesi gerekir. Server’ı kapatıp açmak yerine servisleri yeniden yüklemek Canlı da çalışan ERP sistemi için son derece elzem bir durumdur. Servislerin yeniden yüklenmesi adımları aşağıdaki gibidir.

 


CaniasForum sitesi ilk yılları… (2019)

CaniasForum Faaliyete girdi. (25.09.2019)

Caniasforum Eylül – 2019 yılında faaliyete girdi.

Firmalar için bir gereksinim haline getirdiği ERP programlarının seçim kriterlerinin belirlenmesi, uygun ERP programlarının belirlenmesi, ERP geçiş sürecinin yönetilmesi ve yerel ve milli ERP çözümü olan CANIAS ERP programa geçiş sonrası oluşabilecek problemler ve programın daha verimli kullanılması için etkin çözümler üretebilmek amacıyla kurulan platform; CANIAS ERP programı kullanan ve TROIA dilinde geliştirme yapan firmalar ve bu firmalarda çalışan arkadaşlar arası bilgi paylaşımının yapıldığı bir organizasyon oldu. Ayrıca CaniasForum Canias ERP kullanan firmalara teknolojik yatırımlarında da destek olarak best practice  paylaşımları yapmaktadır.


Başa dön tuşu