CaniasERPMRPTroia

Canias IOT Çözümleri

Canias IOT Çözümleri

canias4.0 IoT, üretim ve iş süreçlerinizi en verimli şekilde derlemek ve analiz etmek için en iyi otomasyon çözümlerini sunar.

Dijitalleşmenin çok önemli olduğu günümüzde, şirketlerin ERP çözümüne bağlı bir otomasyon altyapısına sahip olması hayati önem taşıyor. canias4.0, çeşitli modüller ve araçlar sayesinde şirketinizin IoT ve otomasyon ihtiyaçlarını karşılayan, ERP çözümü ile tam entegre bir yapı sunar.

canias4.0’ın IoT çözümü, esas olarak yüksek miktarlarda üretim yapan veya çok sayıda farklı nesneyle çalışan şirketleri hedefler. Verimliliği sürdürmek ve analiz etmek için üretim ve işletme alanınızdan değerli verileri düzenli toplayabileceğiniz ve bunları ihtiyaçlarınıza göre akılcı şekilde değerlendirebileceğiniz bir araca sahip olmalısınız. Bu sayede önemli kararlar alırken en doğru verilerden faydalanabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için… https://www.canias40.com/tr/iot

canias4.0 IoT Gateway

Otomasyon sistemlerinin kullanımındaki en büyük zorluklardan biri, kullanılan çeşitli teknolojilerden kaynaklanan farklı iletişim protokolleridir. Bu nedenle ortak bir iletişim aracı gereklidir.

IoT-Gateway, ERP sunucuları ile kontrol birimleri, sensörler ve akıllı cihazlar arasında iki yönlü bağlantı sunan, böylece kaynak tüketimi veya çevresel değerler gibi verilerin gerçek zamanlı olarak izlenmesi, analiz edilmesi ve görselleştirilebilmesini sağlayan protokolden bağımsız bir iletişim teknolojisidir. Önceden tanımlanmış kurala dayalı olaylar meydana geldiğinde, izlenen veriler otomatik olarak ERP çözümüne aktarılır. Veriler, ayrı bir alt sistem olmadan ERP çözümünde işlenebilir.

canias4.0 IoT Connector

IoT-Connector, kullanıcı etkileşimli IoT uygulamalarının geliştirilmesini sağlar. Böylece, TROIA ile uygulamalar geliştirirken, operatör uygulamaları gibi kullanıcı etkileşimli görsel arayüzlere sahip, IoT özellikli iş çözümleri, gelişmiş teknik bilgiye veya üçüncü parti araç ve sistemlere ihtiyaç duymadan kolayca oluşturulabilir.

İstenirse, sistemden başlatma, durdurma, yük yapılandırması, hız ayarı vb. işlemlerin yapılabilmesi için veri ve komutlar da gönderilebilir.

canias4.0 Otomasyon Modülü (AUT)

caniasERP Otomasyon Modülü (AUT) ile IoT’nin ERP çözümü ile tam entegrasyonu sağlanır. Otomasyon modülü sayesinde üretim aşamaları ile ilgili tüm önemli veriler üretim hatlarında toplanır, işlenir ve kontrol edilir. Bu modül, ERP çözümü ile kullanılan makineler arasındaki bağlantıyı kurar.

Otomasyon modülünün ekranları, çeşitli makinelerden alınan verileri işler. Sadece makinelerden bilgi almak değil, istenirse bilgi göndermek veya makineleri kontrol etmek de mümkündür. Otomasyon modülü, canias4.0’ın standart kapsamına dahildir, özelleştirme süreci kolay ve hızlı şekilde gerçekleşir.

canias4.0 Üretim Zekası (PRI) Modülü

canias4.0 Üretim Zekası (PRI) modülü ile üretim yönetimi, otomasyon modülleri ve IoT araçları aracılığıyla toplanan veriler analiz edilerek çeşitli raporlamalar gerçekleştirilebilir. Bu modül sayesinde verilerinizi gerçek zamanlı olarak izleyebilirsiniz.

Tanımlanan Anahtar Performans Göstergeleri (KPI) kullanılarak verimlilik izlenebilir. Ayrıca sistemin esnek yapısı sayesinde tanımlanan üretim ortamları için sapmalar periyodik olarak takip edilebilir.

  • Genel Ekipman Etkinliğinin Ölçümü (OEE)
  • Canlı prodüksiyon izleme
  • Ayrıntılı raporlama

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu